Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plastické operace: Co a za kolik?

6. 5. 2007
Úprava očí
Co slibuje: Odstranění nadbytku kůže a vytažení pokleslého obočí. Řez je ve vlasech. U mladšího obličeje se dává přednost tzv. endoskopické operaci, kdy se malými řezy zavádějí pod kůži operační a optické nástroje. 
S čím je třeba počítat: S dočasným zhoršením bolestí hlavy a s otoky obličeje. Přetrvávají asi týden. Výsledek ohrozí předčasně odložení elastického obvazu čela. Ten je nutný, aby kůže dobře přirostla. Je třeba ho nosit asi týden. 
Trvanlivost úpravy: 5 až 10 let
Orientační cena: kolem 15 000 Kč
 
Operace horních víček
Co slibuje: Zmizí přebytky kůže a tukové vaky. Řez je v záhybu víčka a po asi půl roce vybledne a nebude znát. 
S čím je třeba počítat: S pálením a slzením očí, světloplachostí, dočasně i s problémy s ostrým viděním. Otoky a modřiny odezní asi po dvou týdnech.
Trvanlivost úpravy: velmi dlouhá
Orientační cena: bývá to mezi 7000 až 10000 Kč
 
Operace dolních víček
Co slibuje: Laserem nebo chirurgicky se odstraní tukové usazeniny a kůže pod okem se vypne. Laserem se také upraví vzhled kůže pod okem.
S čím je třeba počítat: Laserová metoda se dnes upřednostňuje, je při ní minimální krvácení a jizva, ale každý pacient se pro ni nehodí.
Trvanlivost úpravy: dlouhodobý, protože tuk se tu už neusazuje
Orientační cena: kolem 10 000 Kč
 
Face-lift
Co slibuje: Vytažení kůže, odstranění tukových polštářků a zpevnění podkožních svalů, což omladí obličej asi o 10 let. Řez prochází kolem uší a přes spánky. Dá se spojit s úpravou víček nebo rtů.
S čím je třeba počítat: Po zákroku je obličej bledý, oteklý a s modřinami. Výraz může být strnulý.
Trvanlivost úpravy: asi 10 let
Orientační cena: kolem 25 000 Kč, ale s dalšími zákroky cena narůstá
 
Paní domu upozorňuje:
Spornou metodou face-liftu je tzv. ATOPS, který má mezi chirurgy své zastánce i odpůrce. Pod kůži se při ní injekčně zavádějí pružinky nebo nitě s minihroty, které mají obličej vypnout a omladit. Problémem je, že se zatím neví, co tato tělíska pod kůži udělají za 10 nebo 20 let.
 
Úprava uší 
Co slibuje: Vylepšení vzhledu, které oceníte hlavně u odstávajících boltců.
S čím je třeba počítat: Zákrok je u dětí do 10 let hrazen pojišťovnou, později je považován za kosmetickou úpravu a zaplatí ho z vlastní kapsy.
Orientační cena: kolem 8000 Kč
 
Úprava nosu
Co slibuje: Chirurgicky se dá napravit nos dlouhý, vybočený, prohnutý či jinak zdeformovaný. Obvykle se operuje vnitřně nosními otvory, takže nevznikají jizvy.
S čím je třeba počítat: S velkými otoky, pohmožděninami, bolestmi hlavy a neprůchodností nosu po dobu hojení. Definitivní nový tvar nosu se až za 3 měsíce, někdy i déle.
Orientační cena: asi 25 000 Kč
 
Úprava rtů 
Co slibuje: Chirurgicky se dá ret zvětšit pomocí neznatelných příčných řezů, kudy se do rtů vkládá tělu vlastní materiál. Další metodou je zesílení rtu vlastním tukem nebo implantáty z netkané textilie.  
S čím je třeba počítat: Tuk často přirůstá nepravidelně, vznikají hrbolky. Táhnoucí jizvy mohou ret deformovat.
Trvanlivost úpravy: záleží na materiálu a metodě
Orientační cena: asi 10 000 Kč
 
Modelace prsou
Co slibuje: Vrací povislým prsou pevný tvar. Řez není v plavkách vidět. Další možností je zvětšení prsou implantáty, ale stejně úspěšně se dá vyřešit i opačný problém, kdy jsou prsa příliš veliká.
S čím je třeba počítat: S následujícím těhotenstvím prsa opět poklesnou.
Trvanlivost úpravy: dlouhodobá
Orientační cena: asi 30 000 Kč
 
Plastika paží nebo stehen
Co slibuje: S nadbytečným tukem se odstraňuje i přebytek povislé kůže. Modelací dostanou ruce nebo stehna pevnější tvar. Upravit se tak dají i hýždě.
S čím je třeba počítat: S trvalou jizvou, byť skrytou v nejméně nápadné části končetiny. Problémem může být nerovné přihojení už málo elastické kůže.
Trvanlivost úpravy: dlouhodobá
Orientační cena: 20 až 30 000 Kč
 
Plastika břicha
Co slibuje: Lepší vhled po těhotenství nebo zhubnutí, kdy je na břiše přebytek volné kůže. Zpevní se rozestouplé svalstvo a odstraní část tukových polštářů.
S čím je třeba počítat: S dlouhou jizvou, která sice bude pod bikinami skryta, ale probíhá od jedné kyčle k druhé. Břicho je po zákroku velice citlivé.
Trvanlivost úpravy: záleží na životosprávě
Orientační cena: asi 30 000 Kč
 
Liposukce
Co slibuje: Okamžité zeštíhlení silných tukových usazenin, obvykle na břiše a stehnech. Na výběr je několik operačních metod, více či méně šetrných.
S čím je třeba počítat: Obezitu liposukcí nevyřešíte. Zákrok se provádí sice na větších, ale přece jen omezených plochách. Problematické je také následné přirůstání kůže, které má sice podpořit nošení elastického prádla, ale přesto se mohou objevit nerovnosti, kterých se už nezbavíte. Je vhodná ve věku do 35 let.
Trvanlivost úpravy: může být trvalá
Orientační cena: kolem 30 000 Kč
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář